Fotografia jest łatwa

Nauczyć się jej może każdy. Jeśli tylko chce.

Do nauki nie potrzeba wiele. Wystarczy jakikolwiek aparat z manualnym ustawieniami (M na pokrętle), odrobina wiedzy i trochę ćwiczeń. Aparat musicie zorganizować sobie sami. Wiedzą chętnie się z wami podzielę. Ćwiczyć możecie ze mną, z grupą, albo sami. Organizuję warsztaty plenerowe i stacjonarne, grupowe i indywidualne, udzielam konsultacji (na miejscu w Warszawie albo przez Skypa).

Co jeszcze jest potrzebne?

Komputer oraz jakiś program do obróbki zdjęć. Jest dużo prostych aplikacji pozwalających na wrzucenie jakiegoś presetu, albo filtru na zdjęcie. Jednak znacznie lepiej jest wybrać jakiś program z większą możliwością edycji. Nie trzeba znać wszystkich funkcji wybranego programu. Wystarczy kilka, kilkanaście podstawowych. Ale trzeba umieć ustawić je ręcznie. To pozwala zyskać kontrolę nad tym, co robimy i dopiero wówczas widać, jaki potencjał mają zrobione przez nas zdjęcia.

Wsparcie

Wsparcie, zarówno nauczyciela, jak i grupy są nieocenione w procesie nauki. Niektórzy obawiają się krytyki, oceny, tego że źle wypadną. Z mojego doświadczenia wynika, że przeważnie ludzie nie doceniają własnych możliwości. Bardzo często potrafią dużo więcej niż im się wydaje. Czasem po prostu nie potrafią różnych rzeczy nazwać, usystematyzować, zestawić z innymi elementami. Oczywiście zauważam różne błędy w omawianych pracach, ale… przede wszystkim dostrzegam pozytywne aspekty i na nie kładę nacisk.

Niezależnie od tego czy chcecie nauczyć się robić lepsze zdjęcia dla własnej przyjemności, dla podziwu rodziny lub przyjaciół :), chcecie mieć lepsze zdjęcia na blogu, potrzebujecie sfotografować produkty do waszego sklepu internetowego – zasady są takie same. Są takie same dla wszystkich sztuk plastycznych. Więc jeśli chcecie robić postępy szybko, polecam nie tylko uczyć się samej fotografii, ale również chodzić na wszelkie wystawy, oglądać zdjęcia i inne sztuki plastyczne (również te klasyczne) w internecie, w albumach i w ogóle gdzie tylko się da.

Jeżeli nadal jesteście zainteresowni rozwijaniem swoich umiejętności fotograficznych, zapraszam do korzystania z zamieszczanych przeze mnie kursów oraz czytania bloga, na którm również znajduje się sporo użytecznych informacji.

Ręce-trzymające-piórko-tabletu-projektując-na-komputerze

Grafika – tylko kilka zasad

Większość z nas ma wrodzone wyczucie estetyczne.
Wystarczy poznać kilka zasad, aby poradzić sobie z każdym projektem.

 

Praca nad projektami graficznymi może być bardzo przyjemna i satysfakcjonująca. Poznanie podstaw projektowania nie jest zbyt trudne. Wystarczy komputer, jakiś program graficzny (niekoniecznie ten najsłynniejszy i najdroższy :) ) oraz odrobina zaangażowania. No i dawka wiedzy, którą zamierzam wam zaoferować. 

Projektowanie

Wiele osób ma problem z zaprojektowaniem swojej strony internetowej, zrobieniem logo albo ulotki reklamowej. Z jednej strony są to rzeczy rzeczywiście trudne, czasem nawet skomplikowane. Z drugiej strony, w gruncie rzeczy jest dosłownie kilka zasad, którymi należy się kierować przy przygotowywaniu materiałów graficznych. Zawodowy grafik zawsze będzie miał przewagę, jeśli nie wiedzy czy zdolności, to praktyki. Jednak przy odrobinie zaangażowania można samemu zaprojektować poprawne graficznie i oryginalne, ciekawe materiały, które będą zgodne z naszym poczuciem estetyki. 

Zasady

Trochę zasad pozwala uniknąć wielu pułapek projektowych oraz przede wszystkim, daje narzędzia, dzięki którym sami możecie ocenić swoją pracę nie tylko według: podoba mi się albo nie. Świadomość graficzna bardzo ułatwia pracę i oszczędza czas. Po prostu: wiemy co robimy, jak robimy i jaki jest nasz cel.

Dla niektórych osób już sama myśl, że miałyby coś same zaprojektować, jest niepokojąca. Wiem, jak się takie osoby czują. Sama nieustannie się czegoś uczę i raz po raz „stoję pod ścianą, a znikąd ratunku” :) . Dlatego wszystkie materiały, jakie przygotowuję uwzględniają ten aspekt. Staram się mówić lub pisać w taki sposób, żeby wszystko było maksymalnie czytelne. Żeby nie trzeba było szukać w słownikach znaczenia różnych wyrażeń :) , żeby narzędzia, o których piszę okazały się łatwe i przyjazne.

Flatlay-klawiatura-notes-w-kwiatki-aparat-Lumix-telefon-obiektyw-lampa-błyskowa-okulary

Konsultacje

Kiedy trudno podjąć decyzję – przyda się informacja zwrotna i wsparcie.
Wówczas najlepsze są indywidualne konsultacje.

 

Niektóre osoby preferują indywidualne podejście. Nie lubią kursów, książek ani warsztatów. Dla nich oraz dla osób, które utknęły na jakimś etapie mam ofertę: konsultacje.

Fotografia

W trakcie konsultacji możemy omówić i rozwiązać problemy związane z robieniem zdjęć oraz ich obróbką w Photoshopie/Lightroomie/AffinityPhoto.

Projektowanie

Możemy omówić i skorygować błędy dotyczące projektowania (np. logo, ulotki lub postów na FB), zrobić analizę strony internetowej/bloga/sklepu pod kątem poprawności graficznej, jej czytelności, sposobów na wyróżnienie.
Mogę zasugerować, jakie dodatkowe elementy można wykorzystać, podpowiedzieć inspiracje do dalszej pracy projektowej.

W obu tematach możemy omawiać już istniejące projekty lub zdjęcia w celu ich poprawy, zmiany, czy większego restylingu, ale również możemy zacząć pracę od początku. Kiedy nie istnieje jeszcze koncepcjaprojektowa. Wiadomo: pierwszy krok jest najtrudniejszy :).

Rodzaj oraz długość konsultacji zależy wyłącznie od potrzeb danej osoby. Mogą być jednorazowe, mogą cykliczne, a może to być również pakiet do zrealizowania w ciągu określonago czasu, w zależności od konkretnej sytuacji.

JEDNORAZOWE

PLN 250
 • Płatność jednorazowa
 • 1,5 godziny
 • do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy

PAKIET 6

PLN 1270
 • Pakiet
 • 6 godzin
 • do zrealizowania w ciągu 6 miesięcy

PAKIET 12+1

PLN 2370
 • Pakiet
 • 12 godzin+1 GRATIS
 • do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy

CUSTOM

do uzgodnienia
 •  
 • 120-200/zł za godzinę
 • do uzgodnienia
 • do uzgodnienia

Jeśli potrzebujesz więcej informacji – zapraszam do kontaktu